AČIŪ!

Birželio 2-ą dieną, Vilniuje per socialinio projekto „Judėk prasmingai“ iniciatorių Rotary bendruomenės atstovų ir Lietuvos paralimpinio komiteto vadovų susitikimą įteiktas 3000 eurų simbolinis čekis projekto ambasadorei Aušrai Garunkšnytei.

Dėkojame Rotary 1462 apygardos valdybai ir 2019-2020 m. valdytojui Arūnui Burkšui už projekto palaikymą viso laikotarpio metu, taip pat išskirtinis broliškas ačiū rotaraktietei Bernadetai Domeikaitei už profesionalią pagalbą.

Nuoširdžiai dėkojame #walk15 šauniai komandai už išmaniąją programėlę Rotary iššūkio žingsnių skaičiavimui bei profesionalų administravimą, Jurgitai Turulienei ir Arūnui Gumbelevičiui bei jų atstovaujamam Šv. Kristoforo RK už palaikymą, ženklią finansinę paramą bei sportiškiausio Lietuvos Rotary klubo statusą, taip pat Rūtai Bilkšytei ir Tomui Marcinkui  bei jų atstovaujamam Vilniaus tarptautiniam RK už visapusį palaikymą, rėmimą, dalyvavimo bėgimuose iniciatyvas bei didžiausią finansinę paramą projektui.

Taip pat esame dėkingi finansiškai parėmusiems Rotary bendruomenės nariams – RK Vienybė, Trakų RK, Vilniaus Geležinio Rotaract, Kauno Tvirtovės Rotaract bei Vilniaus RK klubui ir visiems kitiems nepaminėtiems bet prisidėjusiems bei visiems Lietuvos rotariečiams už prasmingą žingsniavimą Rotary iššūkyje!

Didžiausia padėka projekto generaliniam rėmėjui www.maistasveikatai.lt  už tai, kad mumis patikėjo ir solidžią tūkstančių eurų paramą maisto papildais Rotary klubams, UAB Bajtel.lt už Garmin sportinį laikrodį bei Aftershokz ausines ir UAB Medita už kraujo laktato matuoklį Aušrai Garunkšnytei.

Labai dėkojame kitoms parėmusioms organizacijoms: bėgimo klubui „Šviesos kariai“, Affidea Lietuva, Sporto klinikai, UAB Novakopa bei Europos centro golfo klubui už rėmimą bei paramą projektui paslaugomis.

Kovo 9-ą dieną projekto ambasadorė Aušra Garunkšnytė lankėsi Affidea klinikoje Vilniuje, kur klinikos profesionalai neatlygintinai atliko išsamius tyrimus. Aušra, ruošdamasi Tokijo paralimpinėms žaidynėms, tikrinosi savo dabartinės sveikatos būklę, fizinį išsivystymą bei funkcinį pajėgumą. Visi šie gauti rezultatai parodė Aušros treniruotumą bei pajėgumą bėgime.

Tyrimai užtruko apie 1,5 val. Jų metu buvo nustatyta Aušros nuodugni kūno konstitucija, įvairios reakcijos į judesius, Rufje testas, paimti kraujo mėginiai, nustatytas gyvybinis plaučių tūris bei vienas iš svarbiausių funkcinio pajėgumo tyrimų sporte – maksimalaus deguonies sunaudojimas (VO2max). Pastarojo tyrimo metu nustatomas anaerobinis slenkstis bei parodoma širdies kardiograma, ar nėra jokių permušimų krūvio metu ir pan. Atlikus tyrimus, treneris Linas konsultavosi su Affidea sporto gydytoju Mantu Ambraška, kuris labai teigiamai įvertino Aušros būklę ir atkreipė dėmesį, kur dar yra nemažai rezervų.